KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15756068

nr 1575 6068

Geza Rozmus

(1898-1980), Polen

Oljemålning, Slädfärd i vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm

Geza Rozmus, målare född 1898, död 1980.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 20:30:25

Geza Rozmus

Läs mer om Geza Rozmus